Hemofarm pobedio Cedevitu u Zagrebu

BEOGRAD, 30. oktobra 2010. (Beta) - Košarkaši Hemofarma pobedili su u Zagrebu domaću Cedevitu sa 97:89 (28:25, 19:13, 25:29,
25:22), u utakmici petog kola Jadranske lige.

Vršačkoj ekipi to je četvrta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je Cedevita upisala drugi poraz.

Cedevita je samo u prvih pet minuta utakmice bila u vodjstvu, a potom je Hemofarm napravio preokret zahvaljujući kojem je u završnici prvog poluvremena došao i do 13 poena viška (46:33).

Vrščani su u trećem periodu bez većih problema održavali dvocifreno vodjstvo, ali je Cedevita početkom poslednje četvrtine prišla na 76:73.

Hemofarm je ubrzo odgovorio serijom 6:0 i četiri minuta pre kraja gosti su stigli do prednosti od devet poena koju su sačuvali do kraja meča.

Boris Savović je sa 21 poenom predvodio Hemofarm, Milan Mačvan postigao je 16, a Bojan Krstović 13 poena.

U ekipi Cedevite najzapaženiji bio je Donte Drejper sa 36 poena, dok je Korsli Edvards utakmicu završio sa 15 poena.

Košarkaši Radničkog izgubili su na svom terenu u Kragujevcu od gostujuće Igokee iz Aleksandrovca, iz BiH, sa 78:71 (19:19, 15:21, 19:15, 18:23), u utakmici petog kola Jadranske lige.

Igokei je to druga pobeda u regionalnom takmičenju, dok su Kragujevčani zabeležili četvrti poraz.

Gostujuća ekipa utakmicu je "prelomila" u poslednjih pet minuta, tokom kojih je napravila seriju od 13:3 i došla do vodjstva od 74:64 koje je sačuvala do kraja.

Najzaslužniji za pobedu Igokee bio je Metju Brajan Čejs sa 27 poena, a Čedomir Vitkovac dodao je na to još 14 poena.

U ekipi Radničkog najbolji je bio Majk Li sa 20 poena, Stiven Marković ubacio je 18, a Miljan Rakić 12 poena.