Lacio pobedom sačuvao prvo mesto

BEOGRAD, 31. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Lacija pobedili su na gostovanju Palermo sa 1:0, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva i stekli četiri boda prednosti u odnosu na pratioce.

Jedini gol na utakmici postigao je Antonio Dijas u 27. minutu.

To je sedma prvenstvena pobeda rimskog tima, koji sada ima 22 boda, četiri više od drugoplasiranog Intera, koji je u petak pobedio Đenovu sa 1:0.

Gostujuće ekipe ostvarile su četiri pobede u utakmicama devetog kola fudbalskog italijanskog fudbalskog prvenstva, a jedini trijumf domaće ekipe ostvario je Kaljari nad Bolonjom od 2:0.

Golove za drugu prvenstvenu pobedu Kaljarija postigli su Nene u 51. I Radža Najngolan u 79. minutu.

Kaljari je sada na 12. mestu sa 10 bodova, dok Bolonja zauzima pretposlednje 19. mesto sa dva boda manje.

Udineze je na gostovanju pobedio Bari sa 2:0 i ostvario prvu pobedu na stadionu Sveti Nikola u Seriji A. Golove su postigli Aleksis Sančes u 16. i Maurisio Isla u 60. minutu.

Crno-beli su sada 13. sa 10 bodova, dok je Bari poslednji na tabeli sa dva boda manje.

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostovanju Brešu sa 1:0 i popeli se na peto mesto na tabeli. Jedini gol na utakmici postigao je Ezekil Laveci u 77. minutu utakmice.

Napoli je sada peti sa 15 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Juventus, dok je Breša 15. sa devet bodova.

Sampdorija je do treće pobede u šampionatu došla na gostovanju protiv Čezene, a strelac je bio Djanpaolo Pacini u 90. minutu.

Sampdorija je šesta i ima 14 bodova, dok je Čezena u zoni ispadanja, na 18. mestu sa osam bodova.

Parma i Kjevo odigrali su bez golova, a večeras od 20.45 igraju Katanija i Fiorentina.