Zvezda izgubila u Kuli, Rad drugi pobedom nad Vojvodinom

BEOGRAD, 31. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Hajduka pobedili su u Kuli Crvenu zvezdu sa 2:0, dok je u utakmici 10. kola Rad pobedio Vojvodinu sa 1:0 i preuzeo drugo mesto na tabeli Super lige Srbije.

Hajduk je do prve pobede u prvenstvu došao golovima Vladimira Kovačevića u 13. i Aleksandra Petrovića u 83. minutu.

To je drugi uzastopni poraz Zvezde u prvenstvu, posle neuspeha u "večitom" derbiju, zbog čega su crveno-beli pali na treće mesto na tabeli.

Drugu poziciju preuzeo je Rad, koji je na svom terenu pobedio Vojvodinu sa 1:0, golom Nemanje Andrića u 51. minutu.

Partizan je prvi sa 25 bodova, Rad ima dva manje, dok je Zvezda sada treća sa 22 boda.

Hajduk i Zvezda su borbeno počeli utakmicu, sa mnogo šansi. Prvu ozbiljniju priliku imala je Zvezda, kada je Dejan Milovanović u devetom minutu iz slobodnog udarca pogodio desnu stativu.

Posle četiri minuta Hajduk je poveo. Novica Maksimović centrirao je u šesnaesterac Zvezde, loptu je zakačio jedan igrač domaćih, ona je došla do Kovačevića, kome nije bilo teško da pogodi mrežu Saše Stamenkovića.

Zvezda je posle toga pojačala napade, ali nije uspela da ugrozi gol domaćih. Pred kraj poluvremena Kaludjerović je bio u šansi, ali je šutirao pored gola.

Beogradski tim je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu, uglavnom preko Kaludjerovića, ali napadač crveno-belih nije mogao do gola.

Hajduk je mogao da duplira vodjstvo u 76. minutu, kada je Miloš Živanović izašao sam ispred golmana Stamenkovića, koji je uspeo da zakači loptu, nakon čega je fudbaler Zvezde Li Adi izbacio u polje.

U 83. minutu Hajduk je poveo sa 2:0 posle greške Zvezdinog golmana, koji je posle udarca Branka Pauljevića odbio loptu do Petrovića, a ovaj je poslao u praznu mrežu.

Tri minuta kasnije Milovanović je postigao gol za Zvezdu iz slobodnog udarca, ali je sudija poništio pogodak pošto nije dozvolio da se izvede udarac, jer je trebalo da bude obavljena izmena igrača.

U sledećem kolu Zvezda će na svom terenu igrati protiv OFK Beograda, dok će Hajduk gostovati u Jagodini.