Nova pobeda Majamija

BEOGRAD, 3. novembra 2010. (Beta) - Košarkaši Majamija zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu u NBA ligi, pošto su na svom terenu pobedili Minesotu sa 129:97, uz odličnu partiju Lebrona Džejmsa

Srpski internacionalac Darko Miličić počeo je utakmicu za Minesotu, ali je za 16 minuta u igri imao pet promašaja iz igre i četiri skoka. Crnogorski reprezentativac Nikola Peković počeo je meč sa klupe, ali je igrao 27 minuta i za to vreme zabeležio je učinak od 12 poena i osam skokova.

Džejms je utakmicu završio sa 20 poena i 12 asistencija. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dvejn Vejd sa 26 poena, uz sjajan šut iz igre 12/17.

Minesotu je predvodio Kevin Lav sa 20 poena. Bivše krilo Hita, Majkl Bizli imao je neuspešan povratak u Majami. On je dobro počeo utakmicu postigao je 11 poena, ali je početkom druge četvrtine, nezgodno pao i povredio kuk. Rentgentski snimci pokazali su da ništa nije slomljeno.

Majami sada ima učinak od četiri pobede i jednog poraza, dok je Minesotin skor 1:3.

Aktuelni šampion LA Lejkers zabeležio je i četvrtu pobedu na početku sezone i tako nastavio niz bez poraza u trijumfu nad Memfisom od 124:105. Još jednu odličnu partiju pružio je Pau Gasol, koji je sjajno počeo sezonu. On je utakmicu završio sa 21 poenom, 13 skokova i pet asistencija. Najefikasniji u timu bio je Kobi Brajant sa 23 poena.

Rudi Gej predvodio je Memfis sa 30 poena.

U ostalim utakmicama, Atlanta je u gostima pobedila Klivlend sa 100:88, Vašington je kod kuće savladao Filadelfiju 116:115, Boston je kao gost savladao Detroit 109:86, dok je Portland na gostovanju bio bolji od Milvokija 90:76.