Totenhem bolji od Intera, Benfika pobedila Olimpik

BEOGRAD, 2. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Totenhema savladali su u Londonu milanski Inter sa 3:1 i u trećem kolu Grupe A braniocu titule prvaka Evrope naneli prvi poraz u novoj sezoni Lige šampiona.

Totenhem je do vođstva od 1:0 stigao u 18. minutu, kada je Rafael van der Vart iskoristio odlično dodavanje Luke Modrića.

Odgovornost je zatim preuzeo Geret Bejl, trostruki strelac u susretu Totenhema i Intera u prošlom kolu, kada je italijanski šampion pobedio sa 4:3.

Bejl je u 61. minutu pronašao Pitera Krauča za vođstvo od 2:0.

Napadač Intera Samjuel Eto potom je u 80. minutu sedmim pogotkom u sezoni, što ga čini najboljim strelcom dosadašnjeg toka Lige šampiona, završnicu meča učinio neizvesnom.

Bejl je, ipak, u 89. minutu još jednom precizno centirao sa desne strane, a Roman Pavljučenko postavio konačan rezultat.

Totenhem je tako preuzeo lidersku poziciju na tabeli Grupe A pošto ima sedam bodova, koliko i Inter, ali bolji učinak u međusobnim duelima i bolju gol razliku.(old_image)

Treći je sa pet bodova Tvente, koji je u Bremenu savladao Verder sa 2:0, umnogome zahvaljujući isključenju prvotimca domaćih Torstena Fringsa u 75. minutu.

Šest minuta kasnije Naser Hadli je Tventeu doneo prednost od 1:0.

Samo tri minuta potom Luk de Jong postigao je drugi gol i dokrajčio Verder.

Fudbaleri Benfike pobedili su u Lisabonu ekipu Olimpika iz Liona sa 4:3 i sprečili francuski tim da već posle četiri kola obezbedi jedno od prva dva mesta u Grupi B Lige šampiona.

Drugi meč Grupe B između Hapoela i Šalkea u Tel Avivu završen je bez golova.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u Lisabonu, gde je Benfika pobedu obezbedila postigavši prva četiri gola na meču.

Tri asistencije u statistiku je upisao Karlos Martins, koji je u 20. minutu centrirao Alanu Kardeku za vođstvo od 1:0.

Martins je u 32. minutu novim pasom omogućio Fabiju Koentrau da postigne prvi od svoja dva gola na meču. U 42. minutu uposlio je i Havija Garsiju za vođstvo od 3:0.

Koentrao je u 67. minutu posle brze kontre lobovao golmana Olimpika za prednost Benfike od 4:0, ali je tim iz Liona na kraju uspeo da se časno oprosti od Lisabona.

Joan Gurkuf je u 75. minutu postigao prvi gol za Olimpik, da bi 10 minuta kasnije Bafetimbi Gomis zaostatak smanjio na 2:4.

Dejan Lovren je u petom minutu sudijske nadoknade postigao i treći gol za Olimpik, ali je tada već bilo kasno da se stigne barem do boda.

Olimpik je, uprkos porazu, ostao na prvom mestu na tabeli Grupe sa devet bodova. Šalke je sakupio sedam, a Benfika šest bodova.

Hapoelu je večerašnji bod prvi u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona.