Partizan izgubio od Makabija

BEOGRAD, 4. novembra 2010. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradu od izraelskog Makabija sa 54:67 (10:23, 12:8, 15:20, 17:16), u utakmici trećeg kola Grupe A i zabeležili drugi poraz u Evroligi.

Pred 7.570 ljudi u hali Pionir, najefikasniji u Partizanu bio je Oliver Lafajet sa 11 poena, dok su Raško Katić i Džejms Gist postigli po devet poena, a sedam Vladimir Lučić koji je imao i pet skokova i tri asistencije.

Makabi je do druge pobede u grupi predvodio Džeremi Pargo sa 17 poena, Lior Elijahu dodao je 13, a Gaj Pnini dva poena manje.

Na večerašnjoj utakmici u timu Partizana nije bilo Jana Veselija zbog upale tetive leve ruke.

Partizan je veoma loše počeo utakmicu, uz loš šut i izgubljene lopte prednost Makabija je iz minuta u minut rasla (2:18 i 5:22 u 17. minutu). Izraelsku ekipu su u tim trenucima predvodili Elijahu, Pargo i Deron Perkins. Prvih pet poena za domaće postigao je Gist, dok je "trojku" postigao kapiten Petar Božić.

Do kraja prve četvrtine crno-beli nisu pronašli rešenje za igru u napadu, a poene je postigao još Lučić, pa je Makabi posle prve deonice vodio sa 13 razlike (23:10).

Partizan je zaigrao nešto bolje u drugoj četvrtini, pojačao odbranu, ali je i dalje igrao loše u napadu. Greškama gostiju crno-beli su se u završnici približili, a Lafajet je "trojkom" uspeo da donese Partizanu jednocifreni zaostatak na poluvremenu - 22:30.

Obe ekipe su loše igrale u trećoj četvrtini, do 26. minuta i Partizan i Makabi postigli su po četiri poena. Makabi je nakon toga "trojkom" Dejvida Blua došao na 40:26, a crno-bele je u tim trenucima u igri držao Katić.

Makabi je u završnici "trojkama" Gaja Pninija i Blua došao na 16 poena prednosti pred početak poslednje četvrtine - 51:35.

Pnini je novom "trojkom" započeo četvrtu četvrtinu, a poenima Parga Makabi je poveo i sa 17 poena prednosti (56:39). Sredinom poslednje deonice Partizan je ponovo pokušao da preokrene, približio se poenima Branislava Đekića i Lafajeta, a "dvojkom" Gista došao i na 52:60.

Međutim, više od toga crno-beli nisu mogli, Pnini je novom "trojkom" doneo dvocifrenu prednost svom timu (63:52), pa je Makabi do kraja utakmice sigurno sačuvao prednost.

U sledećem kolu, 10. novembra Partizan će igrati u Poljskoj protiv Prokoma, dok će Makabi igrati u gostima, protiv Himkija.

Partizan - Makabi 54:67 (10:23, 12:8, 15:20, 17:16)

Beograd
- Hala: Pionir, gledalaca:7.570; Sudije: Arteaga (Španija), Kijari (Italija) i Anastopulos (Grčka)