Srpska zastava gorela u Splitu

Zenit je pobedio Hajduk sa 3:2 u Splitu. Rusi su poveli sa 3:0 nakon 2 dosuđena penala, međutim  hrvati se nisu predavali, postigli su 2 brza gola i učinili utakmicu  zanimljivijom u poslednjih 10 minuta. Ipak na kraju se završilo u korist Rusa koji su obezbedili prvo mesto u G grupi i prolaz u drugu rundu.

Sukobi od prošlonedeljne utakmice u Sankt Petersburgu preneli su se sinoć u Split. Hrvatska policija nakon utakmice na Poljudu privela 51 navijača 25 domaćih i 26 stranih. Tokom utakmice bilo je ozbiljnih incidenata kao što su pevanje antisrpskih pesama tipa ,"ubi srbina",i paljenja srpske zastave od strane Splitskih navijača popularne "Torcide" na zvaničnoj međunarodnoj utakmici . Podsetićemo na kaznene mere koje su izrečene Srbiji nakon paljenja Albanske zasatave  od strane srpskih navijača u Đenovi.

Rusi su svoju podršku Srbiji pokazali time što su nosili majice sa natpisom "Nas i Srba 300 miliona".Takođe su viđeni navijači u centru Splita u dresovima Crvene Zvezde što je još više podgrejalo tenziju između 2 grupe navijača.

Dinamo Zagreb je za razliku od Splićana napravio veliko iznenađenje u Belgiji, pobedivši Briž sa 2:0.

Leh iz Poznanja  je na veliko iznenađenje pregazio Mančester siti sa 3:1. Aleksandar  Kolarov  ušao  u drugom pluvremenu u igru posle duže pauze zbog povrede.

Krasićev Juventus opet kiksao sa Salcburg Red Bull-om odigravši 0:0 u Torinu.

Trener Liverpula Roj Hodzson  je morao nakon očajnog prvog poluvremena protiv Napoli-ja da ubaci u igru kapitena Stivena Dzerarda umesto Milana Jovanovića iako je hteo da ga odmori  pred derbi koji ih čeka u nedelju protiv vodeće ekipe Premijer lige Čelsi. Dzerard je postigao 3 gola za 25 minuta, za pobedu  od 3:1.

Liga Evrope, 4. kolo

Grupa A
Juventus - Salcburg 0:0
Leh - Mančester siti 3:1 (1:0)(Injac 30, Arboleda 86, Mozdzen 90+1 - Adebajor 51)
Tabela: Mančester siti 7, Leh 7, Juventus 4, Salcburg 2

Grupa B

Leverkuzen - Aris 1:0 (0:0)(Vidal 90)
Rozenborg - Atletiko Madrid 1:2 (0:1)(Henriksen 52 - Aguero 4, Tijago 84)
Tabela: Leverkuzen 8, Atletiko 8, Rozenborg 3, Aris 2

Grupa C

Gent - Sporting 3:1 (1:1)(Smolders 7p, Konte 79, Arbajtman 82 - Saleiro 39)
Levski - Lil 2:2 (1:1)(Dembele 11, Gadžev 82 - De Melo 35, Ivanov 88 a.g.)
Tabela: Sporting 9, Lil 5, Levski 4, Gent 4

Grupa D

Briž - Dinamo Zagreb 0:2 (0:0)(Samir 55, Bišćan 59)
PAOK - Viljareal 1:0 (0:0)(Vieirinja 70)
Tabela: PAOK 7, Dinamo Zagreb 7, Viljareal 6, Briž 2

Grupa E

BATE - Šerif 3:1 (1:1)(Rodionov 16, Pavlov 70, Renan Brešan 75 - Erokhin 32)
Dinamo Kijev - AZ Alkmar 2:0 (0:0)(Milevski 47, 61)
Tabela: BATE 10, Dinamo Kijev 7, Šerif 3, AZ Alkmar 3

Grupa F

CSKA Moskva - Palermo 3:1 (0:1)(Honda 47, Necid 50 - Makarone 10)
Lozana- Sparta Prag 1:3 (1:1)(Kac 6 - Boni 45, 90+6, Kveuke 75)
Tabela: CSKA Moskva 12, Sparta 7, Palermo 3, Lozana 1

Grupa G

AEK - Anderleht 1:1 (0:0)(Blanko 48p - Polak 55)
Hajduk Split - Zenit 2:3 (0:1)(Ljubičić 69, Vukušić 82 - Jonov 32, Hušti 47p, Rosina 51)
Tabela: Zenit 12, AEK 4, Anderleht 4, Hajduk 3