Interu samo bod, pobeda Bolonje

BEOGRAD, 6. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera igrali su u Milanu samo nerešeno sa Brešom 1:1 u 10. kolu Serije A i omogućili Laciju da se eventualnom pobedom u gradskom derbiju sa Romom učvrsti na liderskoj poziciji na tabeli italijanskog prvenstva.

Breša je povela golom Andree Karačiola u 14. minutu, a uspešno se branila sve do 73. minuta.

Gaetano Berardi tada je u kaznenom prostoru Breše faulirao napadača Intera Samjuela Etoa, koji je bio precizan sa penala i osmim prvenstvenim golom u sezoni postavio konačan rezultat.

Etu je to bio 17. gol na 16 dosadašnjih utakmica u sezoni, računajući i one u nacionalnom Kupu i u Ligi šampiona.

Inter je tako ostao na drugom mestu na tabeli Serije A sa 19 bodova, dok Lacio, koji će sutra dočekati Romu, ima 22 boda.

Dodatan problem za Inter su i nove povrede u timu. Desni bek Majkon je teren napustio već u 26. minutu, dok je Valter Samjuel u 48. Iznesen na nosilima. Od ranije su povredjeni golman Žulio Sesar i vezisti Tijago Mota, Esteban Kambijaso, Dejan Stanković i Suli Muntari.

Treći na tabeli je sa 17 bodova Milan, koji će imati priliku da u slučaju pobede na sutrašnjem gostovanju kod Barija izbije na drugo mesto.

Bolonja je na drugoj večerašnjoj utakmici savladala Leče sa 2:0 golovima u samom finišu meča.

Marko Di Vajo je u u 84. minutu postigao prvi gol za Bolonju, a samo minut kasnije asistirao Enriju Damijanu Himenesu za vodjstvo od 2:0.