Roma bolja od Lacija, pobede Milana i Juventusa

BEOGRAD, 7. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome pobedili su  u gradskom derbiju Lacio sa 2:0, a trijumfe u 10. kolu italijanskog prvenstva ostvarili su Juventus i Milan.

Roma je pobedila golovima iz jedanaesteraca a strelci su bili Marko Borijelo u 52. i Mirko Vučinić u 87. minutu.

Lacio je posle drugog prvenstvenog poraza ostao na prvom mestu na tabeli sa 22 boda, dok se Roma popela na sedmo i ima 15 bodova.

Poraz Lacija iskoristili su Milan, Juventus i Napoli i ostali u trci za prvim mestom.

Milan je na gostovanju pobedio Bari sa 3:2, iskoristio remi Intera protiv Breše (1:1) i popeo se na drugo mesto na tabeli.

"Crveno-crni" su poveli već u petom minutu preko Masima Ambrosinija, a posle asistencije Zlatana Ibrahimovića vodjstvo je u 31. Minute duplirao Matje Flamini.

Domaći su smanjili zaostatak u 65. minutu preko Valerija Kutuzova, a novo vodjstvo od dva gola gostima je doneo Alešandre Pato sedam minuta kasnije. Drugi gol za Bari postigao je Bareto u 90. minutu.

Milan je drugi sa 20 bodova, dva manje od Lacija, dok je Bari ostao na poslednjem 20. mestu sa osam bodova.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Čezenu sa 3:1. Poveli su gosti u 11. minutu golom Luisa Himenesa, a 20 minuta kasnije izjednačio je Alesandro Del Pjero iz jedanaesterca.

Crno-beli su dva minuta pre kraja poluvremena poveli golom Fabija Kvaljarele, a konačan rezultat postavio je Vinćenco Jakinta u 87. minutu.

Juventus je četvrti na tabeli i ima 19 bodova, koliko ima i Napoli koji je na svom terenu pobedio Parmu sa 2:0 golovima Edisona Kavanija u 19. i 86. minutu. Parma se nalazi u zoni ispadanja, ima osam bodova koliko imaju pretposlednja Čezena i poslednji Bari.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu Kjevo sa 1:0 i popeli se na 10. mesto na tabeli. Jedini gol za ekipu Siniše Mihajlovića postigao je Alesio Ćerći u 81. minutu.

Sampdorija i Katanija podelili su bodove - 0:0, kao i Udineze i Kaljari - 1:1.

Poslednja utakmica 10. kola igra se večeras od 20.45 kada se sastaju Palermo i Djenova.