Partizan bolji od Zvezde u derbiju

BEOGRAD, 7. novembra 2010. (Beta) - Rukometaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 29:26 (10:13), u utakmici osmog kola Super lige i naneli crveno-belima prvi poraz u prvenstvu.

Do sredine prvog poluvremena ekipe su bile izjednačene, a zatim je Zvezda iskoristila lošu igru Partizana i povela sa 10:6, a prvi deo meča završila rezultatom 13:10.

Izabranici Igora Butulije su i u drugom poluvremenu nastavili sa dobrom igrom i uvećavali prednost. Crno-beli su nakon toga zaigrali angažovanije, preokrenuli na 21:20 i do kraja uspeli da izdrže pritisak domaćina i nanesu mu prvi poraz u šampionatu.

Zvezda je i pored poraza ostala prva na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i drugoplasirana Kolubara, a Partizan je treći sa 12 bodova, ali i utakmicom manje.

U devetom kolu, koje se igra 10. i 11. novembra, Partizan će biti domaćin Požarevcu, a Zvezda će u Kaću igrati sa Jugovićem.