Juta pobedila Majami, Lejkersi bolji od Minesote

BEOGRAD, 10. novembra 2010. (Beta) - Košarkaši Jute pobedili su posle produžetka Majami sa 116:114 i naneli mu prvi poraz na domaćem terenu u sezoni.

Najzaslužniji za pobedu Jute bio je Pol Milsap sa 46 poena i devet skokova, a Deron Vilijams dodao je 21 poen, uz 14 asistencija.

Juta je do pobede došla posle 22 poena zaostatka na poluvremenu, a domaćima nisu pomogle odlične partije Dvejna Vejda, postigao je 39 poena, i Lebrona Džejmsa koji je ostvario "tripl dabl" učinak od 20 poena, 14 asistencija i 11 skokova, što je njegov 29. "tribl dabl" u karijeri.

Majami je u poslednja dva minuta produžetka promašio pet šuteva, kojima je mogao da izjednači, ili da povede. Pobedu "džezerima" doneo je Francisko Elson 0,4 sekundi pre kraja poenima sa linije za slobodna bacanja.

Košarkaši Los Andjeles Lejkersa pobedili su Minesotu sa 99:94, zadržili maksimalni učinak u ligi od osam pobeda i izjednačili drugi najbolji skor na početku sezone u klupskoj istoriji.

Do 12. uzastopne pobede nad Minesotom Lejkerse je predvodio Kobi Brajant sa 33 poena, a Pau Gasol dodao je 18 uz 10 skokova.

U gostujućem timu, koji je na utakmici izgubio 27 lopti, Kevi Lav postigao je 23 poena i imao 24 skokova, srpski košarkaš Darko
Miličić ubacio je 10, uz sedam skokova i dve asistencije, dok se Nikola Peković nije upisao medju strelce.

Košarkaši Nju Orleansa pobedili su Los Andjeles Kliperse sa 101:82 i ostali neporaženi u dosadašnjem toku takmičenja. Vili Grin postigao je 19, a Džerid Bejlis 15, u sedmoj pobedi Horenetsa Al Faruk Aminu postigao je 20 poena za Kliperse, koji sada imaju skor 1/7.

Indijana je pobedila Denver sa 144:113. Domaći košarkaši su u trećoj četvrtini pogodili prvih 20 šuteva, a u toj deonici Majk Danlivi postigao je 24 poena. Pejsersi su u poslednju četvrtinu ušli sa 37 poena prednosti - 113:76.

Danlivi je utakmicu završio sa 31 poenom, a Daren Kolison ubacio je 29 poena. U ekipi Denvera Taj Loson bio je najefikasniji sa 19 poena.

U ostalim utakmicama Klivlend je pobedio Nju Džersi sa 93:91, Milvoki je bio bolji od Njujorka sa 107:80, dok je Portland pobedio Detroit sa 100:78.