U gradskom derbiju u Mančesteru bez pobednika

Na Istlendsu u potpuno izjednačenoj utakmici po statističkim podacima Mančester siti i Mančester junajted odigrali su bez golova 0:0. Kapiten Mančester junajteda Nemanja Vidić standardno je dominirao odbranom ispred gola Edvina Van Der Sara. Što se tiče Aleksandra Kolarova on je ušao u igru u 80. minutu umesto Žeroma Boatenga.

Vodeći Čelsi iskoristio je ovaj rezultat i još više pobegao Sitiju i  Junajtedu, jer je na svom Stanford Bridžu pobedio Fulam golom Esiena u 30 minutu, koji je pored toga što je dao pobedonosni gol dobio i dupli žuti tj. creveni karton u 90 minutu.

Maruan Šamak je sa dva pogodka u prvom i u devedesetom minutu doneo Arsenalu nova tri boda u gostima protiv Vulverhemptona. Nenad Milijaš igrao je svih 90 minuta.