Nova pobeda Fiorentine, remi Juventusa i Rome

BEOGRAD, 13. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Fiorentine savladali su na svom terenu Ćezenu sa 1:0, u prvoj utakmici 12. kola
prvenstva Italije, dok su Juventus i Roma u Torinu odigrali bez pobednika 1:1.

Jedini pogodak za Fiorentinu postigao je Alberto Djilardino u 59. minutu, a timu koji trenira Siniša Mihajlović to je četvrta prvenstvena pobeda.

Reprezentativac Srbije Adem Ljajić igrao je za Fiorentinu od 42. minuta, kada je na teren ušao umesto Adrijana Mutua.

Juventus je u prvom poluvremenu meča protiv Rome bio bolji rival, a "stara dama" povela je u 35. minutu golom Vinčenca Jakinte kome je asistirao Alberto Akvilani.

Roma je do pogotka došla u poslednjim trenucima prvog poluvremena iz penala koji je iskoristio kapiten Frančesko Toti. Prethodno je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Simone Pepe.

Reprezentativac Srbije i fudbaler Juventusa Miloš Krasić nije nastupio zbog povrede.