Iguain vratio Real na čelo tabele

BEOGRAD, 14. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri madridskog Reala savladali su u Hihonu domaći Sporting sa 1:0 i posle dana pauze vratili se na čelo tabele španskog prvenstva.

Sporting je pružio čvrst otpor Realu, koji je do pobede stigao tek u 82. minutu kada je Gonzalo Iguain postigao jedini gol na utakmici.

Ekipu Reala sa klupe je predvodio pomoćni trener Ajtor Karanka, pošto je Žoze Morinjo morao da bude na tribinama zbog kazne od dve utakmice suspenzije koja mu je izrečena pošto je u duelu sa Mursijom u Kupu kralja vređao sudiju.

Igrači su, ipak, uspeli da pobede i sa 29 bodova vrate se na čelo Primere. Bod manje ima Barselona, koja je sinoć u derbiju 11. kola savladala Viljareal sa 3:1 uz dva gola Lionela Mesija.

Četvrto i peto mesto sa po 20 osvojenih bodova dele Valensija i Sevilja.

Valensija je svom stadionu "Mestalja" savladala Hetafe sa 2:0 golovima Tina Košte i Davida Navara.

Sevilja je na gostovanju kod poslednjeplasirane Saragose slavila sa 2:1, pošto je odlučujući pogodak u poslednjem minutu postigao Alvaro Negredo, koji je sam osvojio loptu na polovini terena, driblao do ivice kaznenog prostora i potom matirao golmana Saragose Antonija Doblasa.

Prvi gol za Sevilju postigao je Luis Fabijano, dok je strelac za Saragosu, za koju je igrao i Ivan Obradović, bio Nikolas Bertolo.

Erkules je golovima Davida Trezegea i Rojstona Drentea savladao Real Sosijedad sa 2:1 i ostvario prvu pobedu u poslednjih pet nedelja.

Malaga je savladala Levante sa 1:0 i prvi put pobedila pred domaćom publikom.

Utakmice Rasing Santander - Espanjol i Majorka - Deportivo završene su bez golova.