Totenhem pobedio Arsenal posle preokreta

BEOGRAD, 20. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Totenhema nadoknadili su dva gola zaostatka i u današnjem londonskom derbiju sa Arsenalom pobedili sa 3:2 u 14. kolu Premijer lige.

Pobednički gol za Totenhem postigao je u 86. minutu Junes Kabul koji je bio najviši u skoku posle centaršuta Rafaela van der Varta iz slobodnog udarca.

Van der Vart je bio asistent i kod prvog gola Totenhema, koji je u 50. minutu postigao Geret Bejl. Zatim je u 67. minutu Van der Vart i izjednačio na 2:2 sa penala dosuđenog pošto je kapiten Arsenala Sesk Fabregas rukom zaustavio šut istog igrača iz slobodnog udarca.

Prethodno su Samir Nasri i Maruane Šamak golovima u devetom, odnosno 27. minutu Arsenalu doneli prednost od 2:0, ali su "tobdžije" doživele i drugi uzastopni poraz na domaćem terenu.

Totenhem je tako stigao do prve pobede na gostovanju kod gradskog rivala još od 1993. godine. Arsenal je propustio šansu da barem privremeno smeni Čelsi na vodećoj poziciji na tabeli engleskog prvenstva, pa je ostao drugi sa 26 bodova.