Nova pobeda Borusije, het-trik Raula

BEOGRAD, 20. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u gostima ekipu Frajburga sa 2:1 u 13. kolu Bundeslige i zadržali sedam bodova prednosti nad najbližim rivalima u trci za titulu šampiona Nemačke.

Borusija je do pobede stigla iako je Frajburg do 76. minuta vodio sa 1:0. Robert Levandovski tada je izjednačio na 1:1, a Borusija je do celog plena stigla zahvaljujući autogolu Hrvata Mensura Mujdže.

Tim iz Dortmunda sada ima 34 boda, sedam više od Majnca, koji je, takodje posle preokreta, slavio na gostovanju kod Borusije iz Menhengladbaha sa 3:2. Dva poslednja gola za Majnc postigao je Sami Alagui, drugi u 88. minutu.

Istim rezultatom je i Hanover savladao Hamburg i to posle pobedničkog gola Mike Hankea u poslednjem minutu meča.

Ubedljiv je bio je Šalke, koji je deklasirao Verder iz Bremena sa 4:0 uz het-trik Raula Gonsalesa.

Pobedu od 4:0 ostvario je i Hofenhajm u duelu sa Ajntrahtom u Frankfurtu, dok je Kajzerslautern, takodje na gostovanju, bio bolji od Nirnberga 3:1.

Poslednju utakmicu dana igraće Bajer iz Leverkuzena, koji će pokušati da se pobedom vrati na drugo mesto na tabeli, i branilac titule šampiona Bajern Minhen.