Real Madrid petardirao Atletiko Bilbao

BEOGRAD, 21. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Atletiko Bilbao sa 5:1, u utakmici 12. kola španskog prvenstva, i time se vratili na prvo mesto na tabeli.

Real sada ima 32 boda, jedan više od Barselone, koja je ubedljivo pobedila Almeriju sa 8:0.

Trostruki strelac u pobedi Reala bio je Kristijano Ronaldo, koji je postigao golove u 30, 62. i 90. minutu, kada je bio precizan sa penala. Gonsalo Iguain postigao je prvi gol na utakmici u 19. minutu, a precizan iz jedanaesterca bio je i Serhio Ramos, u 57. minutu.

Jedini gol za gostujući tim postigao je Fernando Ljorente u 40. minutu.

Ronaldo vodi na listi strelaca španske lige sa 15 golova, a dva manje postigao je fudbaler Barselone Lionel Mesi, koji je večeras, takodje, postigao het trik.

Viljareal i Valensija su u subotu odigrali nerešeno, 1:1.