Oklahoma pobedila Minesotu, odlična igra Miličića

BEOGRAD, 23. novembra 2010. (Beta) - Košarkaši Oklahome pobedili su Minesotu sa 117:107, a dobru igru, uprkos porazu, pokazao je srpski košarkaš Darko Miličić koji je postigao 21 poen. Kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić učestvovao je u pobedi sa 10 poena i tri skoka.

Oklahoma je do pete uzastopne pobede došla zahvaljujući Kevinu Durantu sa 28 poena i osam skokova i Džefu Grinu sa 24 poena. Obojica su se u tim vratili posle povreda. Grin je pauzirao četiri utakmice zbog povrede članka, a zbog iste povrede Durant je odsustvovao dva meča.

Kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić učestvovao je u pobedi sa 10 poena i tri skoka.

U ekipi Minesote, koja je nešto manje od sedam minuta i povela sa šest razlike, najefikasniji je bio Kevin Lav sa 24 poena i 17 skokova, a Miličić je za 36 minuta ubacio 21 poen, uz četiri skoka i dve asistencije.

Košarkaši San Antonija pobedili su Orlando sa 106:97 i ostvarili 11. uzastopnu pobedu. To je 12. pobeda Sparsa, koji su u dosadašnjem toku sezone pretrpeli samo jedan poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Manu Đinobili sa 25 poena, a istakao se i Toni Parker sa 24 poena i 10 asistencija. Sparsi su dobro šutirali "trojke", ubacili su 12 iz 19 pokušaja, odnosno sve četiri u poslednjoj četvrtini.

U ekipi Orlanda, koja je prekinula niz od četiri pobede, Dvajt Hauard postigao je 26 poena uz 18 skokova.

Denver je pobedio Golden Stejt sa 106:98 i prekinuo niz od četiri poraza na gostovanjima. Najzaslužniji za osmu pobedu u sezoni Nagetsa bio je Karmelo Entoni sa 39 poena, devet skokova i pet asistencija. On je sa linije za slobodna bacanja bio nepogrešiv - ubacio je 17 poena iz 17 pokušaja.

Srpski košarkaš Vladimir Radmanović nije bio u timu Golden Stejta, koji je zabeležio sedmi uzastopni poraz od Denvera. Monta Elis bio je najefikasniji u poraženom timu sa 20 poena.

U ostalim utakmicama, Indijana je pobedila Majami sa 93:77, Boston je bio bolji od Atlante sa 99:76, a Juta od Sakramenta sa 94:83.

Los Anđeles Klipersi su pobedili Nju Orleans sa 99:95, a Finiks je prekinuo niz od tri poraza pobedom nad Hjustonom od 123:116