Veliki preokret Rome, Bazel bolji od Kluža

BEOGRAD, 23. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome uspeli su da nadoknade dva gola zaostatka u večerašnjem susretu sa Bajernom iz
Minhena i meč petog kola Grupe E Lige šampiona reše u svoju korist sa 3:2.

Bajern, prošle sezone finalista Lige šampiona, poveo je golovima Marija Gomesa u 33. i 39. minutu. Gomes je tako stigao do kote od šest pogodaka u Ligi šampiona ove sezone, a ukupno 14 na poslednjih 10 utakmica.

Marko Borijelo je u 49. minutu smanjio zaostatak Rome na 1:2, a Danijele de Rosi je u 81. izjednačio rezultat. Kapiten Rome Frančesko Toti u 84. minutu je postavio konačan rezultat, pošto je bio precizan sa penala dosuđenog posle prekršaja golmana Bajerna Tomasa Krafta nad Borijelom.

Bajern je tako ostao na 12 bodova i propustio prvu priliku da obezbedi prvo mesto na tabeli Grupe.

Roma je sakupila devet bodova, ali će u poslednjem kolu morati da osvoji barem bod na gostovanju kod Kluža kako bi stigla do nokaut faze takmičenja.

Razlog je taj što je Bazel, koji ima bolji skor u susretima sa Romom, na domaćem terenu savladao Kluž sa 1:0 pogotkom Federika Almeareša u 15. minutu.

Bazel sada ima šest bodova, ali i težak zadatak da u poslednjem kolu mora da pobedi Bajern kako bi stigao do drugog mesta. Otežavajuća okolnost za švajcarski tim je ta što bi u slučaju poraza i pobede Kluža nad Romom mogao da izgubi i treću poziciju koja vodi u Ligu Evropa.