Rubin pobedio Kopenhagen u Kazanju

BEOGRAD, 24. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri ruskog Rubina pobedili su u Kazanju danski Kopenhagen sa 1:0 u prvoj utakmici petog kola D grupe Lige šampiona i sačuvali šanse za plasman u osminu finala tog takmičenja.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Kristijan Noboa iz penala u 45. minutu. Prethodno je prekršaj nad Noboom napravio Jesper Gronkjer.

Kopenhagen, kojem je i remi u Kazanju bio dovoljan za plasman u osminu finala, zaigrao je mnogo ofanzivnije u drugom poluvremenu.

Najbolju priliku za izjednačenje danska ekipa propustila je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je Kenet Zohore neometan šutirao sa deset metara, a golman Sergej Rižkov odlični intervenisao.

U drugoj utakmici ove grupe od 20.45 u Atini se sastaju Panatinaikos i Barselona.