Pobede Bajerna i Borusije, Subotić strelac

BEOGRAD, 27. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Ajntraht sa 4:1, u utakmici 14. kola Bundes lige i popeli se na peto mesto na tabeli, dok je Kazjzerslautern ubedljivo savladao Šalke sa 5:0.

Bajern je na svom terenu pobedio Ajntraht golovima dvostrukog strelca Anatolija Timoščuka, Tomasa Milera i Marija Gomesa. Jedini pogodak za goste postigao je Teofanis Gekas.

Bajern je sada peti na tabeli sa 23 boda, a tri boda manje ima Ajntraht na devetom mestu. Prva je Borusija iz Dortmunda sa 34 boda i utakmicom manje, a drugi je Manjc sa 30 bodova.

Kajzerslautern se popeo na 11. mesto na tabeli pobedom nad Šalkeom od 5:0. Dva gola na utakmici postigao je hrvatski fudbaler Srdjan Lakić, a u strelce su se upisali Martin Amedik, Ivo Iličević iz penala I Jan Moravek.

Kajzerslautern sada ima 17 bodova, a Šalke je sa četiri boda manje na 15. mestu i veoma blizu zone ispadanja.

Borusija iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:1 i uvećala na sedam bodova prednost u odnosu na drugoplasirani Majnc.

Poveli su gosti iz Menhengladbaha golom Marka Rojsa u 33. minutu, a izjednačio je reprezentativac Srbije Neven Subotić u 45. minutu. Šindži Kagava doneo je prednost domaćem timu u 52. minutu, a do kraja utakmice strelci su bili još Kevin Groskrojc u 76. i Kevin Barioš u 88. minutu.

Borusija iz Dortmunda je prva na tabeli sa 37 bodova, dok je Borusija iz Menhengladbaha poslednja sa samo 10 bodova.

Hanover je pobedio Frajburg sa 3:0 i ostvario devetu pobedu u sezoni, koja mu je donela treće mesto na tabeli.

Hamburg je pobedio Štutgart sa 4:2, dok je Hofenhajm na svom terenu uspeo da osvoji bod protiv Bajera iz Leverkuzena - 2:2.