Berbatov dao pet golova Blekburnu

BEOGRAD, 27. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Blekburn sa 7:1, u utakmici 15. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Najzaslužniji za pobedu Mančester junajteda bio je Dimitar Berabatov koji je postigao pet golova. Bugarski fudbaler je mrežu pogadjao u drugom, 27, 47, 62 i 70. minutu. Golove su postigli još Ji Sun Park, u 23. minutu i Nani u 48.

Jedini gol za gostujući tim postigao je Kristofer Samba u 83. minutu.

Mančester junajted sada ima 31 bod i osmom prvenstvenom pobedom preuzeo je prvo mesto od Arsenala, koji je ranije danas pobedio Aston Vilu sa 2:4. "Tobdžije" imaju dva boda manje od Junajteda, a aktuelni šampion Čelsi ima tri boda manje, ali i utakmicu manje.

Bolton je do boda protiv Blekpula na svom terenu došao u završnici nadoknadivši dva gola zaostatka, a pobedu je ispustio Mančester siti, koji je u 90. minutu primio gol protiv Stouka.

Siti je poveo golom Mike Ričardsa u 81. minutu, ali je u poslednjem minutu izjednačio Metju Eterington. Siti je ostao četvrti i ima 26 bodova, a Stouk je osmi sa šest manje.

Vest Hem je do drugog trijumfa u šampionatu došao pobedom nad Viganom od 3:1, ali je i dalje ostao na začelju tabele, pošto je pretposlednji Vulverhempton pobedio Sanderlend sa 3:2.

"Čekićari" i Vulvsi imaju po 12 bodova, a Vigan na 18. mestu dva više.

Vest Bromvič je u Liverpulu pobedio Everton sa 4:1 i popeo se na 11. mesto na tabeli, a bodove su podelili Fulam i Birmingem siti - 1:1.