Pobede Viljareala i Hetafea u gostima

BEOGRAD, 27. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Viljareala pobedili su Saragosu sa 3:0, u utakmici 13. kola španskog prvenstva i učvrstili se na trećem mestu na tabeli, dok je Hetafe pobedio Sevilju sa 3:1.

Viljareal je poveo u devetom minutu golom Markosa Sene, a vodjstvo je duplirao Santjago Karzola u 18. minutu. Konačan rezultat postavio je Nilmar u 65. minutu.

Saragosa je poslednjih 25 minuta igrala sa 10 igrača, pošto je Mateo Kontini isključen.

Osmom prvenstvenom pobedom Viljareal se učvrstio na trećem mestu na tabeli sa 27 bodova i ima pet manje od prvoplasiranog Real Madrida, koji u ponedeljak od 21 sat igra derbi sa drugoplasiranom Barselonom.

Saragosa je na prethodnih 13 utakmica zabeležila jednu pobedu, uz pet remija i nalazi se na poslednem mestu sa osam bodova.

Fudbaleri Hetafea pobedili su posle preokreta na gostovanju Sevilju sa 3:1 i prekinuli niz od četiri poraza.

Poveli su domaći u 30. minutu golom Frederika Kanutea, ali je Hetafe golovima u drugom poluvremenu, ipak, došao do pete pobede u prvenstvu.

Manuel del Moral izjednačio je u 57. minutu iz jedanaesterca, nakon što je Abdulaj Konko rukom igrao u kaznenom prostoru. Posle dva minuta Hetafe je poveo golom Mikua, a konačan rezultat postavio je Pedro Rios u 77. minutu.

Drugom pobedom na gostovanjima u prvenstvu Hetafe se popeo na deveto mesto sa 17 bodova, dok je Sevilja, koja je izgubila dve uzastopne utakmice na domaćem terenu, ostala na sedmom mestu sa 20 bodova.