Partizan petardirao Metalac

BEOGRAD, 28. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana ubedljivo su u Beogradu pobedili Metalac sa 5:0 i u 14. kolu Super lige praktično osigurali osvajanje titule jesenjeg prvaka Srbije.

Metalac je načeo gol Stefana Babovića u 40. minutu, a do kraja poluvremena Kleo je povisio prednost Partizana na 2:0. Dvostruki strelac Ivica Iliev potom je nastavio goleadu Partizana, da bi goste iz Gornjeg Milanovca dokrajčio drugi pogodak Babovića i to direktno iz kornera u 88. minutu.

Crno-beli sada imaju 37 bodova, tri boda više od Crvene zvezde, ali i mnogo bolju gol razliku, pa je u praksi nemoguće da ih večiti rival u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone smeni sa čela tabele. Zvezda je u Subotici savladala Spartak sa 2:1 posle preokreta u samom finišu meča.

Spartak je poveo pogotkom Vladimira Torbice sa penala u 73. minutu, ali su bodove Zvezdi doneli golovi rezerviste Ognjena Koromana u 81. i Andrije Kaludjerovića u 83. minutu.

Rad je na Banjici deklasirao BSK iz Borče sa 5:0 i učvrstio sa na četvrtom mestu na tabeli sa 28 bodova. Treća je sa 31 bodom Vojvodina, koja je juče savladala Smederevo sa 4:1.

Javor je na Kraburmi savladao OFK Beograd sa 1:0.