Ubedljiv poraz Partizana u Rusiji

BEOGRAD, 1. decembra 2010. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Himkiju od istoimene domaće ruske ekipe sa 92:65 (26:13, 24:24, 19:14, 23:14), u utakmici sedmog kola A grupe Evrolige.

Crno-belima je to treći poraz u takmičenju, dok je ruska ekipa zabeležila treću pobedu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kit Lengford sa 22 poena, Zoran Planinić dodao je na to 16 poena, a Vitali Fridzon utakmicu je završio sa 11 poena.

Džejms Gist postigao je 18 poena, dva poena manje ubacio je Nejtan Džavai, a debitant Kurtis Džerels dao je 13 poena.

Domaća ekipa je dobro počela i, predvodjena Vitalijem Fridzonom povela sa 5:0, ali su crno-beli brzo izjednačili. Narednih par minuta igralo se "koš za koš", a zatim je ruski tim napravio seriju od 6:0 i poveo sa 17:11.

Sredinom prve četvrtine za crno-bele je debitovao i novi plejmejker Kurtis Džerels.

Partizan se u jednom trenutku približio na četiri poena zaostatka (17:13), ali je Himki u završnici prvog perioda napravio novu seriju od 9:0 i došao do ubedljive prednosti od 26:13.

Izabranici Serdja Skariola u istom ritmu su nastavili u drugoj četvrtini, a Partizan je zahvaljujući Nejtanu Džavaiju uspeo da smanji na 33:24.

Himki je uzvratio serijom 7:1 i prvi put na utakmici došao do 15 poena prednosti - 40:25. Crno-beli su delimično uspeli da uzvrate preko Džejmsa Gista i dodju do 44:35, ali novi pad u igri gostiju doveo je do toga da Himki na poluvreme ode sa vodjstvom od 50:37.

Sve dileme oko pitanja pobednika u ovoj utakmici Himki je otklonio na početku treće četvrtine kada je za tri minuta napravio seriju 10:2 i pove sa 60:39.

U poslednjoj četvrtini, igra Partizana se praktično raspala, a domaći košarkaši su dodatno uvećali vodjstvo, a neretko su publiku podizali na noge i atraktivnim potezima.

Navijači u hali u Himkiju su korektno bodrili svoje ekipe, a u pojedinim trenucima su zajedno skandirali "Kosovo-Srbija".

U sledećem kolu prvak Srbije će 9. decembra igrati u Tel Avivu protiv Makabija.

Himki - Partizan 92:65 (26:13, 24:24, 19:15, 23:14).

Himki: Lengford 22, Fridzon 11, Eze 8, Lončar 9, Zajcev, Dmitrijev 5, Savrsenko 2, Lopez 10, Panin, Monja 2, Kelati 7, Planinić 16.

Partizan: Džerels 13 (1/4 za tri, 1 as), Kecman 10, Klobučar 1, Jaramaz, Lučić, Milosavljević 5 (2/6 za dva), Katić (0/3 za dva), Džavaji 16 (4sk), Božić, Gist 18 (6/8 iz igre, 5sk), Veseli 2 (0/4 za jedan), Đekić.