Hemofarm izgubio od Getingena

BEOGRAD, 7. decembra 2010. (Beta) - Košarkaši Hemofarma izgubili su u Vršcu od nemačkog Getingena sa 79:67 (15:25, 21:19, 12:18, 19:17) i u četvrtom kolu Grupe B pretrpeli drugi poraz u Evrokupu.

Hemofarm je gubio celim tokom utakmice, pošto je Getingen, koji je Vrščane savladao i u prethodnom kolu Evrokupa, već na startu poveo sa 7:0, a u prvim minutima druge četvrtine imao i najviših 17 poena razlike - 35:18.

Domaći u tim trenucima nisu imali rešenje za Amerikance Majka Skota i Dvejna Andersona, koji su u prvom poluvremenu postigli 21, odnosno 15 poena.

Vrščani su, ipak, posle trojki Miloša Borisova i Milana Mačvana u petom minutu treće četvrtine uspeli da zaostatak smanje na četiri poena 46:50, ali je Getingen odgovorio novom serijom za vođstvo od 57:46.

Vođstvo gostiju do kraja meča nije bilo ugroženo.

Skot i Anderson su meč završili sa po 26 poena. Skot je imao i devet skokova i pet asistencija.

Hemofarmov reprezentativac Mačvan bio je najefikasniji u domaćem timu sa 17 poena. Miljan Pavković je dodao 12, Borisov 11, a Marko Šutalo još 10 poena.

Poraz od Getingena Hemofarmu je četvrti uzastopni ako se računaju i utakmice u Jadranskoj ligi.