Mančester i Valensija nerešeno, prvi bod za Bursu
BEOGRAD, 7. decembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su da na svom terenu nadoknade gol zaostatka na susretu sa Valensijom 1:1 i tako takmičenje u Grupi C Lige šampiona završe na prvom mestu.
Valensija je povela u 32. minutu, kada je Majkl Kerik izgubio loptu na svojoj polovini terena i predao je Alehandru Domingesu, koji je uposlio Pabla Ernandesa za 1:0.
Španski tim je u tom trenutku preuzeo lidersku poziciju na tabeli, ali samo do 62. minuta, kada je Park Ji-Sung šutirao, a golman Valensije Visente Guajite samo odbio loptu u polje. Najbrži je bio Anderson, koji je postigao izjednačujući gol za Mančester.
Obe ekipe će tako u osminu finala Lige šampiona, dok je još od ranije bilo poznato da će u Ligu Evropa Glazgov Rendžers.
Škotska ekipa je večeras igrala nerešeno na gostovanju kod Burse 1:1, iako je od 19. minuta vodila zahvaljujući golu Kenija Milera.
Serkand Jildirim je, međutim, u 79. minutu postigao gol za Bursu, pa je turski šampion stigao do prvog boda u debitanskoj sezoni u Ligi šampiona.
Jedini tim u Ligi šampiona bez osvojenog boda tako je ostao beogradski Partizan, koji će sutra u Londonu gostovati kod Arsenala u Grupi H.
Liga šampiona, 6. kolo:
Grupa A:
Tvente - Totenhem 3:3 (1:1)
(Landzat 22p, Rosales 55, Čadli 64 - Visgerhof 12 a.g., Defo 47, 59)
Verder - Inter 3:0 (1:0)
(Prodl 39, Arnautović 49, Pizaro 88)
Tabela: Totenhem 11, Inter 10, Tvente 6, Verder 5
Grupa B:
Benfika - Šalke 1:2 (0:1)
(Luisao 87 - Hurado 19, Hovedes 81)
Lion - Hapoel 2:2 (0:0)
(Lisandro 62, Lakazete 88 - Sahar 63, Zahavi 69)
Tabela: Šalke 13, Lion 10, Benfika 6, Hapoel 5
Grupa C:
Bursa - Glazgov Rendžers 1:1 (0:1)
(Jildirim 79 - Miler 19)
Mančester junajted - Valensija 1:1 (0:1)
(Anderson 62 - Hernandez 32)
Tabela: Mančester junajted 14, Valensija 11, Rendžers 6, Bursa 1
Grupa D:
FC Kopenhagen - Panatinaikos 3:1 (1:0)
(Vindgard 26, Gronkjer 50p, Sise 73 a.g. - Kante 90+2)
Barselona - Rubin 2:0 (0:0)
(Fontas 51, Vaskez 82)
Tabela: Barselona 14, FC Kopenhagen 10, Rubin 6, Panatinaikos 2
Sreda:
Grupa E:
Bajern - Bazel
Kluž - Roma
Tabela: Bajern 12, Roma 9, Bazel 6, Kluž 3
Grupa F:
Marsej - Čelsi
Žilina - Spartak Moskva
Tabela: Čelsi 15, Olimpik 9, Spartak 6, Žilina 0
Grupa G:
Real Madrid - Okser
Milan - Ajaks
Tabela: Real 13, Milan 8, Ajaks 4, Okser 3
Grupa H:
Arsenal - Partizan
Šahtjor - Braga
Tabela: Šahtjor 12, Arsenal 9, Braga 9, Partizan 0