Independijente osvojio Kup Sudamerikana

BUENOS AIRES, 9. decembra 2010. (Beta) - Argentinski Independijente osvojio je Kup Sudamerikana, pošto je na svom terenu u revanšu finala, posle penala, savladao brazilski Gojas sa 5:3.

U regularnom toku bilo je 3:1 za Independijente, a Gojas je u prvoj utakmici finala na svom terenu slavio sa 2:0.

Independijente je u revanš utakmici poveo golom Hulijana Velaskesa u 19. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Mura. Novo vodjtstvo domaćinu doneo je Fakundo Para u 27. minutu, a konačan rezultat postavio je Herman Pačeko u 35. minutu.

Odlučujući penal za argentinsku ekipu iskoristio je Eduardo Tucio, a prethodno je igrač Gojasa Felipe pogodio stativu sa "bele tačke".

Kup Sudamerikana je južnoamerički pandan Ligi Evropa. Independijente je prvi put osvojio ovo takmičenje, a prethodno je sedam puta bio prvak Južne Amerike.