Milan ubedljiv protiv Bolonje, pobedila i Roma

BEOGRAD, 12. decembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Bolonju sa 3:0 u 16. kolu Serije A i tako stekli
šest bodova prednosti na vrhu tabele prvenstva Italije.

Milan sada ima 36 bodova, dok dva tima koja dele drugo mesto imaju po 30. Napoli je juče u gostima pobedio Djenovu, a Lacio večeras igra sa Juventusom.

Kevin Prins Boateng i Robinjo postigli su golove u prvom poluvremenu, dok je Zlatan Ibrahimović postavio konačan rezultat u drugom delu.

Bolonja nije uspela da postigne počasni pogodak, pošto je Marko Di Vajo u finišu meča promašio penal.

Tri boda osvojila je i Roma, koja je na gostovanju kod Barija slavila sa 1:0 zahvaljujući golu Žuana u 30. minutu.

Asistent je bio kapiten Frančesko Toti, koji je deset minuta ranije propustio priliku da sa penala zatrese mrežu domaćih.

Breša je istim rezultatom savladala Sampdoriju, Kaljari je uz het trik Nenea sa 3:0 pobedio Kataniju, koja je meč završila sa devetoricom fudbalera na terenu. Leče je savladao Kjevo sa 3:2.