Krasić pogodio za pobedu Juventusa

BEOGRAD, 12. decembra 2010. (Beta) - Fudbalski reprezentativac Srbije Miloš Krasić postigao je gol u sudijskoj nadoknadi duela sa Lacijom u Torinu i svom Juventusu doneo pobedu od 2:1 u 16. kolu italijanske Serije A.

Juventus je tako izbio na drugo mesto na tabeli sa 30 bodova, koliko imaju i Napoli i Lacio.

Prednost od 1:0 u duelu sa Lacijom Juventusu je doneo pogodao Djordja Kjelinija već u drugom minutu.

Mauro Zarate je u 15. minutu izjednačio na 1:1, ali je tri boda Juventusu doneo gol Krasića, njegov peti prvenstveni u debitanskoj sezoni u Juventusu, u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Vodeći Milan ranije danas pobedio je Bolonju sa 3:0 i učvrstio se na čelu tabele sa šest bodova prednosti nad Juventusom, Lacijom i Napolijem, koji je sinoć golom Mareka Hamšika pobedio na gostovanju kod Djenove sa 1:0.

Kevin Prins Boateng i Robinjo postigli su golove za Milan u prvom poluvremenu, dok je Zlatan Ibrahimović postavio konačan rezultat u drugom delu. Bolonja nije uspela da postigne počasni pogodak, pošto je Marko Di Vajo u finišu meča promašio penal.

Roma je na gostovanju kod Barija slavila sa 1:0 zahvaljujući golu Žuana u 30. minutu.

Asistent je bio kapiten Frančesko Toti, koji je deset minuta ranije propustio priliku da sa penala zatrese mrežu domaćih.

Breša je istim rezultatom savladala Sampdoriju, Kaljari je uz het trik Nenea sa 3:0 pobedio Kataniju, koja je meč završila sa devetoricom fudbalera na terenu. Leće je savladao Kjevo sa 3:2.