Bostonov pobednički niz

BEOGRAD, 17. novembra 2010. (Beta) - Košarkaši Bostona pobedili su Atlantu sa 102:90 i zabeležili 12. uzastopnu pobedu u NBA ligi.

U ekipi Bostona trojica igrača ostvarili su "dabl dabl" učinak - Kevin Garnet postigao je 17 poena uz 13 skokova, Glen Dejvis ubacio je 18 poena uz 10 skokova, a Pol Pirs 15 poena i 10 asistencija.

Marvin Vilijams bio je najefikasniji u ekipi Atlante sa 26 poena.

Boston je u poslednju četvrtinu ušao sa šest poena prednosti, ali su Houksi uspeli da se primaknu na 75:77. Seltiksi su nakon toga serijom od 7:0 prelomili utakmicu i ostvarili 12. uzastopnu pobedu u ligi.

U ekipi Bostona nije bilo Redžona Ronda zbog povrede članka, zbog čega će pauzirati najmanje nedelju dana, dok je centar Šekil O'Nil propustio četvrtu uzastopnu utakmicu zbog povrede lista na nozi.

Košarkaši San Antonija pobedili su Denver sa 113:112 i ostvarili 22. pobedu u ligi.

Sparsi su osam sekundi pre kraja vodili sa 111:108, ali je Karmelo Entoni "dvojkom" 7,1 sekundu pre kraja doveo svoj tim u vođstvo od 111:112.

Nakon toga, Manu Đinobili je 4,2 sekunde pre kraja utakmice vratio Sparsima prednost. Posle minuta odmora Nagetsi su krenuli u napad, lopta je došla do Entonija, on je krenuo ka košu, ali su mu sudije dosudile prekršaj u napadu nad Đinobilijem.

Đinobili je utakmicu završio sa 16 poena, dok je Tim Dankan bio najefikasniji u Sparsima sa 28 poena, 16 skokova i četiri asistencije. U pobedi je učestvovao Toni Parker sa 24 poena i devet asistencija.

U poraženom timu Karmelo Entoni je bio najefikasniji sa 31 poenom i devet skokova.

Nju Džersi je pobedio Vašington sa 97:89 i naneo mu 13. uzastopni poraz na gostovanjima ove sezone.

Netse, koji su u drugoj četvrtini imali i 23 poena prednosti, su do pobede predvodili Devin Haris sa 29 poena i devet skokova i Bruk Lopes sa 18 poena.

U poraženom timu rezervista Nik Jang bio je najefikasniji sa 22 poena, a Gilbert Arenas dodao je 19, uz devet asistencija.