Savanović trojkom doneo pobedu Valensiji

BEOGRAD, 22. decembra 2010. (Beta) - Košarkaši Valensije plasirali su se u TOP 16 fazu Evrolige pošto su večeras na svom terenu pobedili ljubljansku Olimpiju sa 78:77 (29:17, 7:21, 18:16, 24:23), u utakmici poslednjeg, 10. kola Grupe D.

Pobedu ekipi Svetislava Pešića doneo je reprezentativac Srbije Duško Savanović "trojkom" u poslednjim trenucima utakmice.

Savanović je utakmicu završio sa 14 poena, koliko su postigli i Rafa Martines i Omar Kuk.

Najefikasniji u timu Olimpije bio je Kevin Pinkni sa 27 poena i devet skokova, a Keni Gregori ubacio je 21 poen, uz sedam skokova i šest asistencija.

Valensija je dobro počela utakmicu, "trojkama" Omara Kuka i Rafe Martinesa je u sedmom minutu stekla 10 poena prednosti (21:11), a do kraja prvog dela meča domaći su vodili sa 12 razlike.

Olimpija je popravila igru u drugoj četvrtini, dozvolila protivniku da postigne samo sedam poena, ali nije uspela da stekne prednost veću od dva poena. Na početku treće četvrtine poenima Pinknija gosti su ipak uspeli da dođu do 40:36.

Ali, Valensija je brzo uhvatila priključak, nakon čega su se ekipe smenjivale u vođstvu, sve do 35. minuta kada je Olimpija povela sa 68:60. Međutim, slovenački tim nije uspeo da zadrži prednost, domaći su ponovo preokrenuli, nakon čega su ekipe igrale koš za koš.

Gregori je u završnici pogodio jedno bacanje i doneo dva poena prednosti Olimpiji za 77:75, ali je Savanović "trojkom" u poslednjim trenucima doneo petu pobedu Valensiji i četvrto mesto u Grupi D, i plasman u TOP 16 fazu Evrolige.

Košarkaši Panatinaikosa osvojili su prvo mesto u grupi pobedom nad Milanom od 93:62 (24:15, 22:17, 21:14, 26:16). U TOP 16 Olimpija će sa drugog mesta na tabeli, dok će Efes Pilsen sa trećeg, posle poraza od CSKA iz Moskve od 69:78 (17:22, 8:15, 22:21, 22:20).