Viljareal ne da treće mesto, pobeda Reala

BEOGRAD, 4. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Viljareala pobedili su Almeriju sa 2:0 u 17. kolu španskog prvenstva i zadržali se na sigurnom trećem mestu na tabeli Primere.

Pobedu nad Almerijom Viljarealu su doneli golovi Hosea Manuela Katale u 22. i Borha Valera u 58. minutu. Viljareal je u dosadašnjem toku sezone osvojio 36 bodova, dok je četvrtoplasirana Valensija, koja je savladala Espanjol sa 2:1, sakupila 31 bod.

Drugi slavni madridski klub Atletiko na domaćem terenu igrao je nerešeno sa Rasing Santanderom 0:0 i propustio šansu da pobedom pretekne Espanjol na petoj poziciji i približi se mestu koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Majorka je bila ubedljiva protiv Erkulesa i pobedila sa 3:0, dok je Saragosa golom Braulija u poslednjem minutu meča savladala Real Sosijedad 2:1 i pobegla sa začelja tabele.

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su na gostovanju kod Hetafea sa 3:2 u 17. kolu španskog prvenstva i zadržali korak za vodećom ekipom Primere Barselonom.

Dvostruki strelac za Real bio je Portugalac Kristijano Ronaldo, koji je prvi pogodak postigao sa penala. Mrežu domaćeg tima pogodio je i Mesut Ozil.

Alvaro Arbeola je zbog drugog žutog kartona isključen u 82. minutu što je Hetafe iskoristio i umalo osvojio bod, iako je gubio sa 0:2 I 1:3.

Real je tako zaostatak za Barselonom, koja je sinoć savladala Levante sa 2:1, smanjio na dva boda, koliko je bilo i pre 17. kola.

Duel u predgrađu Madrida biće upamćen i po povratku na teren brazilskog majstora Kake, koji je u 76. minutu zamenio Karima Benzemu.