Zvezda izgubila od Nimburka

BEOGRAD, 5. januara 2011. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od češkog Nimburka sa 82:99 (22:29, 15:25, 23:26, 22:19), u utakmici 14. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u češkom timu bio je Čester Simons sa 25 poena i četiri asistencije, Pavel Pumprla ubacio je 19 poena, a Afik Nisim dodao je 17 poena. Bivši igrač Zvezde Vladimir Štimac utakmicu je završio sa 10 poena i sedam skokova.

U ekipi Crvene zvezde Nemanja Nedović postigao je 18 poena, Džamar Jang 17, a Uroš Nikolić 13 poena.

Posle 14 odigranih utakmica u regionalnom takmičenju, Nimburk ima šest pobeda, a Zvezda je poslednja na tabeli sa četiri pobede.

Ekipe su u prvom delu bile izjednačene, ali je Nimburk u završnici preko Pumprle i Simonsa ipak uspeo da se odlepi i deonicu završi sa 29:22.

Domaći su u drugoj četvrtini pokušavali da drže priključak, ali je Nimburk serijom od 12:0, u 18. minutu poveo sa 51:32, da bi na poluvreme otišao sa 17 poena prednosti.

Sa dobrom igrom češki tim nastavio je i u drugom poluvremenu. Razigrao se bivši igrač Zvezde Štimac i uz Simonsa i Nisima uvećao prednost na 64:39, a zatim je prednost bila i 74:48.

Nimburk je sigurno čuvao veliku prednost, lako je Simons pogađao koš, u 34. minutu bilo je 92:67. Zvezda je pokušavla da ublaži poraz. Uglavnom su poene postizali Nedović, Jang i Entoni Majls, a pred kraj utakmice i Nikolić koji je poenom sa linije za slobodna bacanja postavio konažan rezultat.

Igokea - Olimpija 85:74
Cibona - Hemofarm 74:84
Krka - Široki 78:72
Crvena zvezda - Nimburk 82:99
Zadar - Cedevita 87:81

Petak: Budućnost - Partizan (17.00)

Utakmica Radnički - Zagreb igra se 19. januara.