Arsenal i Siti podelili bodove, poraz Čelsija

BEPGRAD, 5. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Arsenala i Mančester sitija odigrali su u Londonu nerešeno, 0:0, u u takmici 22. kola Premijer lige, dok je aktuelni šampion Čelsi izgubio od Vulverhemptona sa 0:1.

Arsenal je bio bolji tokom cele utakmice, ali nije uspeo to da iskoristi i pobedom preuzme drugo mesto na tabeli od večerašnjeg protivnika.

Mančester siti nije pobedio na stadionu Arsenala na poslednjih 25 prvenstvenih utakmica, još od oktobra 1975. godine.

Siti je ostao na drugom mestu na tabeli sa 42 boda, i ima dva više od Arsenala, ali i utakmicu više.

Domaći su mogli da povedu već u drugom minutu, ali se Samir Nasri i Džek Vilšir nisu dobro snašli. Sedam minuta kasnije Robin van Persi je bio u šansi, ali je šutirao pored gola Džoa Harta.

Arsenal je kontrolisao igru, a Siti je bio bez ideje u napadu. U 28. minutu Nasri je dobro dodao do Fabregasa, ali je on pogodio stativu. U nastavku akcije pokušao je Teo Volkot, koji je takođe pogodio okvir gola, ali je bio u ofsajdu.

Karlos Teves je pet minuta kasnije pokušao da ugrozi gol Arsenala, ali je bio neprecizan. U nastavku ekipe su igrale opreznije, a veliku šansu "tobdžije" su imale u 61. minutu, kada je Fabregas odlično šutnuo, ali je loptu u korner izbacio Hart.

Do kraja utakmice igralo se uglavnom na polovini Sitija, ali nije bilo ozbiljnijih šansi. Van Persi je u petom minutu sudijske nadoknade pokušao iz slobodnog udarca, ali je Hart odbranio bez problema.

Oba tima su utakmicu završila sa po 10 igrača, pošto su zbog koškanja u 90. minutu isključeni Bakari Sanja i Pablo Zabaleta.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Čelsi sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Hose Bosingva, koji je u petom minutu pogodio sopstvenu mrežu, posle kornera koji je izveo Stiven Hant.

Aktuelni šampion Engleske je tako nastavio sa serijom loših rezultata, pošto je na poslednjih 11 utakmica osvojio samo 10 bodova.

Čelsi je peti na tabeli i zaostaje devet bodova za vodećim Mančester junajtedom, dok je Vulverhempton sada sa 21 bodom izvan opasne zone, iako toliko imaju i Aston Vila i Vigan, koji su u zoni ispadanja. U ekipi Karla Ančelotija ceo meč odigrao je reprezentativac Srbije Branislav Ivanović.

Njukasl je na svom terenu pobedio Vest Hem sa 5:0, uz "het trik" Leona Besta. Golove za crno-bele postigli su još Kevin Nolan i Piter Lovenkrands.

Posle osme prvenstvene pobede Njukasl se sa 10. popeo na osmo mesto na tabeli sa 28 bodova, ali ima i utakmicu manje, dok su "cekićari" poslednji pošto su na 20 mečeva sakupili 20 bodova.

Fudbaleri Blekberna pobedili su na svom terenu Liverpul sa 3:1. Domaći su do osme pobede u ligi došli zahvaljujući dvostrukom strelcu Bendžaminu Mvaruvariju i Martinu Olsonu.

Jedini gol za "crvene" postigao je kapiten Stiven Džerard u završnici. On je nakon toga promašio jedanaesterac, koji je dosuđen pošto ga je u kaznenom prostoru oborio Mičel Salgado.

Blekbern je deveti sa 28 bodova, dok Liverpul zauzima 12. mesto sa tri boda manje, ali iz 20 utakmica.

Fudbaleri Sanderlenda pobedili su u Birmingemu Aston Vilu sa 1:0, golom Filipa Bardslija u 80. minutu, dok je Everton na svom terenu savladao Totenhem sa 2:1 golovima Luja Sahe i Šejmusa Kolmana. Jedini gol za gostujući tim postigao je Rafael van der Vart.

Bodove su podelili Bolton i Vigan - 1:1.