Milan do pobede golom iz ofsajda

BEOGRAD, 6. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su na gostovanju kod Kaljarija sa 1:0 u 18. kolu Serije A i učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli italijanskog prvenstva sa pet bodova prednosti nad najbližim rivalom.

Spasilac rosonera u Kaljariju bio je 20-godišnji fudbaler iz Sijera Leonea Rodni Straser, koji je pobednički gol postigao u 85. Minute meča, iako je kasniji snimak pokazao da je pogodak neregularan zbog ofsajda.

Asistent je bio doskorašnji igrač Sampdorije Antonio Kasano, koji je debitovao u dresu Milana kada je u igru ušao u 78. minutu. Straser je na teren ušao u 58. minutu.

Milan je u dosadašnjem toku sezone osvojio 39 bodova, pet više od drugoplasiranog Lacija, koji je na gostovanju kod Djenove igrao bez golova.

Treći je sa 33 boda Napoli, koji će večeras Milanu gostovati kod branioca titule prvaka Intera u derbiju kola.

Marko Borijelo i Mirko Vučinić postigli su po dva gola za pobedu Rome nad Katanijom od 4:2, pa je njihova ekipa preuzela četvrto mesto na tabeli sa 32 boda.