Barselona čuva prvo mesto

BEOGRAD, 9. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Barselone pobedili su na gostovanju kod Deportiva sa 4:0 i osigurali ostanak na liderskoj poziciji na tabeli španskog prvenstva i posle utakmica 18. kola.

Tri boda u Korunji Barseloni su doneli golovi Davida Vilje, Lionela Mesija, kome je to bio 18. prvenstveni pogodak u sezoni, Andresa Inijeste i Pedra Rodrigesa.

Barselona je u dosadašnjem toku sezone sakupila 49 bodova, pet više od madridskog Reala, koji će sutra u derbiju kola dočekati trećeplasirani Viljareal.

Sevilja je ranije istog dana pobedila na gostovanju kod Real Sosijedada sa 3:2, iako je dva puta imala gol zaostatka. Najzaslužniji za preokret bio je dvostruki strelac Frederik Kanute, a mrežu domaćih pogodio je i Luis Fabrijano, pa je Sevilja pobedila i na drugom meču uzastopce i izjednačila se sa Hetafeom i Atletikom iz Bilbaa na sedmom mestu na tabeli.

Atletik je osvojio bod na gostovanju kod Malage 1:1 i to zahvaljujući golu Havija Martinesa u trećem minutu sudijske nadoknade.

Prethodno je doskorašnji odbrambeni fudbaler Bajerna iz Minhena Martin Demikelis doveo domaće u vodjstvo od 1:0 golom u 81. Minute debitantske utakmice u Malagi, koja sada ima četiri boda više od timova u zoni ispadanja.