Preokret Intera, Lajić dao pobedonosni gol

BEOGRAD, 9. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Intera savladali su u gostima Kataniju sa 2:1, iako su gubili u utakmici 19. kola italijanskog prvenstva, dok je vodeća ekipa na tabeli Milan kod kuće odigrao 4:4 protiv Udinezea.

Katanija je protiv Intera povela golom Alehandra Gomesa i tada se činilo da će se aktuelni prvak poražen vratiti sa Sicilije.

Ipak, da poseduju šampionski kvalitet gosti su potvrdili veoma brzo, pošto su zahvaljujući dvostrukom strelcu Estebanu Kambijasu u 74. i 79. minutu, došli do pobede.

Kapiten Srbije Dejan Stanković odigrao je celu utakmicu za Inter.

Ekipa Milana je protiv Udineza konstantno bila u zaostatku, ali je golom Zlatana Ibrahimovića u trećem minutu sudijske nadoknade osvojila bod.

Udineze je poveo u 35. minutu preko Antonija di Natalea, a izjednačio je Alešandre Pato u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Aleksis Sančes je u 53. minutu povisio na 2:1, a treći gol za goste iz Udina postigao je Di Natale u 66. minutu. Mehdi Benatija je u 78. minutu dao auto-gol i probudio nade navijača Milana, a novi izjednačujući pogodak za domaćina postigao je Pato u 82. minutu.

Udineze je nastavio da napada i posle toga, pa je u 89. minutu Herman Denis doneo novo vodjstvo gostima, a potom je Ibrahimović postavio konačan rezultat.

Odličnu partiju pružila je Fiorentina koja je, uprkos dva gola zaostatka, na svom terenu savladala Brešu sa 3:2, a pobedonosni gol dao je reprezentativac Srbije Adem Ljajić.

Breša je povela golom Alesandra Dijamantija u 30. minutu, a na 2:0 povisio je Nikolas Kordova u završnici prvog poluvremena.

Tada je izgledalo da će Breša odneti bodove iz Firence, ali je preokret započeo Alberto Djilardino u 72. minutu. Strelac izjednačujućeg gola za "ljubičaste" bio je Mario Santana u 86. minutu, a potom je Ljajić u poslednjim trenucima dao pobedonosni pogodak.

Do ovog kola drugoplasirani Lacio izgubio je u Rimu od Leče sa 2:1, a utakmici su prethodili sukobi navijača rimskog kluba i policije.

Gostujuća ekipa povela je autogolom čuvara mreže Lacija Fernanda Muslere, a izjednačio je Stefano Mauri u 47. minutu. Pobedu Lečeu doneo je Karlos Grosmiler u 74. minutu.