Inter i Palermo prošli u četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Intera i Palerma pridružili su se Parmi u četvrtfinalu Kupa Italije nakon pobeda protiv Đenove, odnosno Kjeva.

Palermo je u prvoj utakmici dana golom Fabricija Mikolija sa bele tačke pobedio Kjevo deset minuta pre kraja, a za plasman u polufinale igraće protiv Parme koja je još u decembru overila vizu za četvrtfinale pobedom nad Fiorentinom.

Branilac trofeja Inter imao je nešto lakši posao na svom terenu protv Đenove. Dejan Stanković i Boško Janković nisu bili u protokolima svojih ekipa za ovaj susret, ali zato jeste Samjuel Eto koji je golovima u 15. i 43. minutu najavio laganu pobedu favorita.

Đenova je u nastavku meča smanjila sa bele tačke preko Karje, a penalu je prethodio prekršaj najnovije akvizicije Intera Andree Ranokije koji je u 54. minutu oborio Rudolfa. I pored toga, gosti su posle samo pet minuta dobili novi gol nakon što je precizan bio Mariga, a kada je Skuli u 90. minutu smanjio na 3:2 bilo je isuviše kasno da Đenova izvuče nešto više.