Realu derbi Madrida

U meču četvrtfinala španskog kupa Kralja fudbaleri Real Madrida savladao je gradskog rivala sa 3:1 (1:1) i na revanš naredne sedmice odlazi sa velika dva gola prednosti.

Atletiko je poveo golom Diega Forlana u 7.minutu, ali je kraljevski klub uspeo da se oporavi. Serhio Ramos je izjednačio u 27. minutu. Posle toga Real je opsedao gol gostiju i kao plod takve igre došli su golovi Ronalda u 61. minutu i Ozila u zaustavnom vremenu.

Generalni direktor Reala Horhe Valdano posle pobede kratko je naveo da "klub svakako ispituje tržište u potrazi za igračem koji bi mogao da pomogne u Realu u narednih šest meseci".

Iguain je pre dva dana podvrgnut operaciji leđa, pa se njegov povratak na teren očekuje tek u aprilu.

Jedina opcija trenera Žoze Murinja u napadu zato je trenutno samo Karim Benzema, koji je na 27 utakmica ove sezone postigao devet golova.

Mediji u Španiji spekulišu da su prve želje uprave Reala napadač Mančester Sitija Emanuel Adebajor i Miroslav Kloze iz minhneskog Bajerna.