FMP pobedio Metalac u Valjevu

VALJEVO, 14. januara 2011. (Beta) - Košarkaši FMP Železnika pobedili su u Valjevu Metalac sa 84:79 (19:27, 18:21, 22:11, 25:20), u utakmici 16. kola Košarkaške lige Srbije i zabeležili 16. pobedu.

Metalac je u prvom poluvremenu imao i 18 poena prednosti (47:29), a na poluvremenu domaći su vodili sa 48:37. U nastavku utakmice ekipa iz Železnika napravila je seriju od 12:0 i povela sa 49:48, nakon čega je potpuno preokrenula rezultat.

Najefikasniji u timu FMP-a bio je Filip Čović sa 22 poena, dok je u Metalcu 22 poena postigao Dragan Kruščić 22.

Trener FMP Železnika Boško Djokić rekao je da se njegovi igrači u prvom poluvremenu nisu snašli protiv zonske odbrane Metalca, ali da su preokret doneli Miloš Dimić i Stefan Živanović.

Trener Metalca Milovan Stepandić zamerio je svojim igračima "taktičku nedisciplinu" u drugom poluvremenu i pohvalio publiku.

Utakmice 16. kola Košarkaške lige Srbije igraju se sutra: OKK Beograd - Vojvodina, Napredak - Proleter, Superfund - Borac, Tamiš -Sloga, Sloboda - Mega, Novi Sad - Crnokosa.