Bajernu samo bod, poraz Majnca

BEOGRAD, 15. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri minhenskog Bajerna odigrali su nerešno 1:1 u gostima protiv Volfsburga u prvom kolu prolećnog dela prvenstva Nemačke, dok je drugoplasirani Majnc, takodje u gostima, izgubio od Štutgarta sa 1:0.

Višetruki prvak Evrope i Nemačke poveo je već u 7. minutu pogotkom Tomasa Milera, ali je Saša Riter četiri minuta pre kraja utakmice doneo bod domaćoj ekipi.

Fudbalerima Štutgarta pobeda je bila preko potrebna u borbi za opstanak, a protiv Majnca su do bodova došli golom Martina Harnika u 79. minutu.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta za Štutgart.

Ekipa Verdera je "proleće" otvorila pobedom od 2:1 protiv gostujućeg Hofenhajma.

Domaćin je poveo golom Klaudija Pisara u 36. minutu, a izjednačio je Boris Vukčević u 87. minutu. Važna tri boda Verderu koji se nalazi u donjem delu tabele doneo je Torsten Frings pogotkom u 2. Minute sudijske nadoknade.

Poslednjeplasirana Borusija iz Menhengladbaha savladala je u gostima Nirnberg sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Roman Nojštader u 8. minutu.