Pobede Viljareala, Saragose i Sosijedada

BEOGRAD, 15. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Viljareala savladali su na svom terenu Osasunu sa 4:2 u utakmici 19. kola prvenstva Španije i učvrstili se na trećem mestu tabele.

Viljareal je poveo golom Marka Rubena u 22. minutu, a izjednačio je Kristijan Vadoš u 47. minutu. Samo tri minuta kasnije novo vodjstvo Viljerealu doneo je Ruben Cani.

Strelac trećeg gola za domaćina bio je Djoan Kapdevilja u 65. minutu, a na 3:2 smanjio je Havijer Kaljeha u 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Gonsalo Rodriges u 84. minutu.

Srpski internacionalac i član Osasune, Dejan Lekić ušao je u igru u 77. minutu.

Viljareal sada ima pet bodova više od četvrtoplasirane Valensije koja sutra dočekuje Deportivo iz La Korunje.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je do ovog kola poslednjeplasirana Saragosa, koja je na svom stadionu savladala direktnog konkurenta Levante sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Gabrijel Arenas u 45. minutu, a reprezentativac Srbije Ivan Obradović presedeo je utakmicu na klupi Saragose.

Još jedna ekipa koja se bori za opstanak, Sporting, savladala je u Hihonu ekipu Herkulesa sa 2:0, dok je povratnik u elitnu ligu Real Sosijedad u gostima deklasirao Hetafe sa 4:0.