Hanover pobedio Frankfurt za drugo mesto

BEOGRAD, 16. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Hanovera pobedili su Ajntraht iz Frankfurta sa 3:0, u utakmici 18. kola Bundes lige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Gosti su poveli golom Muhameda Abdelakve u 15. minutu, Kristijan Šulc bio je strelac drugog gola u 21. a konačan rezultat postavio je Didije Ja Konan u 89. minutu.

To je šesta pobeda Hanovera na poslednjih sedam utakmica u prvenstvu, dok je Ajntraht pretrpeo četvrti poraz u šest mečeva.

Hanover je tako iskoristio poraze Bajera iz Leverkuzena i Majnca i popeo se na drugo mesto na tabeli, odmah iza Borusije iz Dortmunda.

Borusija iz Dortmunda je prva sa 46 bodova, a Hanover je drugi sa 12 bodova manje. Ajntraht je osmi sa 26 bodova.

Fudbaleri Kajzerslauterna i Kelna odigrali su na stadionu Fric Valter nerešeno 1:1.

Poveli su gosti u 29. minutu preko Lukasa Podolskog, a izjednačio je Jan Moravek u 51. minutu.

Kajzerslautern je sada na 10. mestu sa 22 boda, dok Keln zauzima 16. mesto sa 16 bodova.