Almerija zaustavila Real Madrid

BEOGRAD, 16. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Almerije i Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 19. kola španskog prvenstva.

Domaća Almerija je povela u 60. minutu golom Hosea Uljoa, a izjednačio je Esteban Granero u 77. minutu.

Real je tako smanjio zaostatak za vodećom Barselonom na jedan bod, ali aktuelni šampion Španije bi mogao da poveća prednost na četiri boda, ako večeras pobedi Malagu. Taj meč je u toku.

Almerija je ostala na poslednjem, 20. mestu sa 14 bodova.

Real je tokom većeg dela prvog poluvremena bio bolji rival, ali nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol domaćih.

U 40. minutu izabranici Žozea Murinja bili su u šansi kada je Kaka dodao do Kristijana Ronalda, ali je ovaj bio neprecizan iz polu-voleja. Na loptu je natrčao Anhel di Marija, ali je šutirao preko gola.

Golman domaćih dobro je intervenisao u 53. minutu, kada su u akciji bili Ronaldo, Kaka i Ćabi Alonso, čiji je šut odbranio Dijego Alveš. Pet minuta kasnije Serhio Ramos nije dobro reagovao na centaršut Mesuta Ezila.

Posle prve ozbiljnije prilike Almerija je povela. Odbrambeni igrači Reala nisu dobro čuvali Pabla Pijatija koji je neometano dodao do Uljoa kome nije bilo teško da savlada Ikera Kasiljasa.

Real je nakon toga pojačao, napadi su uglavnom išli na Ronalda, ali je u 77. minutu izjednačio Esteban Granero, posle asistencije Karima Benzeme.

Do kraja utakmice Real nije uspeo da postigne pogodak, a u sudijskoj nadoknadi vremena nastala je gužva na terenu, pošto su se sukobili i Fabijan Vargas, koji je posle jednog slobodnog udarca loptom pogodio golmana Reala.

Fudbaleri Valensije pobedili su danas Deportivo sa 2:0 i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

Domaći su golove postigli u završnici. Prvo je Džeremi Matje u 78. minutu bio strelac, a konačan rezultat postavio je Pablo Ernandes u 89. minutu.

Četvrtom uzastopnom pobedom Valensija se učvrstila na četvrtom mestu na tabeli sa 37 bodova i ima dva manje od trećeplasiranog Viljareala.

Deportivo je ostao na 13. mestu sa 21 bodom i ima pet bodova više od Saragose, koja je u zoni ispadanja.