Srbija izgubila od Danske na SP

BEOGRAD, 17. januara 2011. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Danske sa 27:35 (14:16), u trećem kolu takmičenja u Grupi C na Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

Rukometaši Srbije su veći deo prvog poluvremena uspeli da održe korak sa Dancima, ali kako je vreme prolazilo nisu imali rešenja za protivničku odbranu.

U meču u kome nije bilo osmišljene igre u napadu najefikasniji u timu Srbije bili su Marko Vujin sa sedam, Momir Ilić sa pet (dva iz penala) i Momir Rnić sa četiri gola. U ekipi Danske najviše golova postigli su Mikel Hansen - 10 i Hans Lindberg - sedam.

Srbija je meč počela neočekivano dobro. Ekipe su se smenjivale u vođstvo i niko nije uspeo da dođe do osetnijeg vođstva. Vujin, Ilić i Rnić uspeli su u tom periodu igre da se suprotstave brzim Dancima, predvođeni bekom Hansenom.

U 25. minutu bilo je 11:11, a onda je Danska tempom uspela da preokrene rezultat u svoju korist. Srbija je u nastavku meča pokazala sve nedostatke iz ranijih utakmica. Neosmišljen napad koji se svodio na šuteve bekova posle jednog ili dva dodavanja i totalno odsečena I zapostavljena krila.

U drugom poluvremenu selektor Veselin Vuković uveo je Žarka Šešuma, koji nije uspeo da unese promene u igru, a Ivana Nikčevića zamenio je Dobrivoje Marković, što takođe nije ništa novo donelo.

U statičnoj igri Srbije sa jedne strane i nadahnutoj, brzoj i efiksnoj igri Danaca, koji su imali raspoložene strelce na svim pozicijama, nije moglo da dođe do preokreta rezultata.

Danci su povećavali razliku i završili meč sa osam golova razlike - 35:27. To govori i o slaboj odbrani Srbije u kojoj je golman Darko Stanić svoj deo posla odradio sasvim solidno. Ipak, selektor Vuković ništa nije menjao osim kada su Danci bili sa igračem manje, a to nije bilo dovoljno za više od "časnog" poraza.

Na Svetskom prvenstvu sutra je za Srbiju slobodan dan, a u sredu u 18.00 sastaje se sa selekcijom Hrvatske.
(old_image)
Srbija - Danska 27:35 (14:16)

Srbija: Stanić (13 odbrana), Pejanović, Šešum 1, Vujin 7, Nikčević 1, Ćurković, Toskić 2, Ilić 5, Bojinović 1, Marković 1, Prodanović 2, Stojković 1, Rnić 4, Vilovski, Vučković 1, Stanković

Danska:
Landin (devet odbrana), Kristijansen 4, Boesen, Lauge 1, Egert 3, Rasmusen (pet odbrana), Speleberg, Svan Hansen, Hodesbo 1, Lindberg 7, Toft Hansen 3, Sondergard 4, Mikel Hansen 10, Nilsen

Isključenja: Srbija 12 minuta, Danska 4 minuta.
Sedmerci: Srbija 4 (1), Danska 1 (1).