Barselona ponovo ubedljiva, sedam golova u Valensiji

BEOGRAD, 23. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Barselone ubedljivo su pobedili Rasing iz Santandera sa 3:0 u 20. kolu Primere i učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli španskog prvenstva.

Aktuelni šampioni Španije poveli su golom Pedra Rodrigesa već u drugom minutu, Lionel Mesi je sa penala duplirao prednost, a konačnih 3:0 postavio je Andres Inijesta, pa je Barselona stigla do 14. prvenstvene pobede uzastopce.

Barselona sada ima 55 bodova, sedam više od drugoplasiranog Reala, koji će sutra u Madridu ugostiti Majorku.

Sigurnu pobedu ostvarila je i Sevilja, koja je uz het-trik Brazilca Luiša Fabijana savladala Levante sa 4:1.

Gol za Sevilju postigao je i Žilijen Eskude.

Sevilja posle treće pobede na četiri prethodna meča ima 29 bodova i zauzima sedmo mesto na tabeli.

Valensija je u poslednjem meču večeri, ujedno i najzanimljivijem, savladala Malagu sa 4:3.

Malaga je dva puta imala gol prednosti, ali je Valensija oba puta uspela da se vrati u meč, a potom i preokrene na 3:2, umnogome i zato što je protivnički tim zbog isključenja već brojao svega devet fudbalera.

Žulio Baptista je, ipak, izjednačio na 3:3, ali samo da bi ceo plen Valensiji doneo pogodak Arica Adurica u poslednjem minutu meča.