Srbija izgubila od Poljske

BEOGRAD, 23. januara 2011. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Lundu od Poljske sa 26:27 (11:10), drugoj utakmici druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

U rezultatski izjednačenoj utakmici, rukometaši Srbije su u finišu vodili sa 26:25, ali je Poljska iskoristila poslednja dva napada. Konačan rezultat postavio je Karol Bilecki 10 sekundi pre kraja.

Početak prvog poluvremena nagovestio je "tvrdu" utakmicu u kojoj će se teško postizati golovi. Prvih pet minuta prošlo je bez pogodaka, a onda su Poljaci poveli sa 2:0.

Golovima Marka Vujina Srbija je izjednačila, u 17. minutu povela sa 6:5, a u 20. minutu sa 8:5. Kada se činilo da će biti lakše, Poljaci su napravili seriju od 3:0 i izjednačili, ali su rukometaši Srbije otišli na odmor sa golom prednosti (11:10).

U drugom poluvremenu Poljaci su bili ubedljiviji. U 38. minutu vodili su sa 16:13, a u 43. sa 20:15. Sa nekoliko kontranapada stekli su osetnije vođstvo.

Selektor Veselin Vuković pokušao je da promeni nešto u napadu i šansu su dobili Žarko Šešum i Momir Rnić, koji su se menjali sa Momirom Ilićem i Mladenom Bojinovićem. U 47. minutu Poljska je imala samo gol prednosti 20:19, a u 49. bilo je ponovo izjednačeno 20:20.

Srbija je imala svoju šansu u završnici kada je golom Nenada Vučkovića povela sa 25:24 i još jednom golom Alema Toskića sa 26:25. Međutim, nije uspela da tu prednost zadrži.

U ekipi Srbije Marko Vujin bio je najefikasniji sa 11 golova, a solidno su odigrali Dobrivoje Marković i Nenad Vučković. U selekciji Poljske Tomaš Tlučioski je postigao 10 golova.
Rukometaši Srbije sutra imaju slobodan dan na Svetskom prvenstvu, a u utorak u 20.15 u Lundu sastaju se sa selekcijom Argentine.

Dvorana: "Fars of frosta sparbanken Arena". Gledalaca: 1650. Sudije: Lazar i Reveret (obojica iz Francuske). Isključenja: Srbija 16, Poljska 10 minuta. Sedmerci: Srbija 3 (3), Poljska 4 (4 ).

Srbija: Marjanac (5 odbrana), Šešum 1, Vujin 11, Nikčević, Ćurković, Toskić 2, Stanić ( 7 odbrana), Ilić 2, Bojinović 1, Marković 3, Prodanović 2, Stojković 2, Rnić, Vilovski, Vučkovic 2, Stanković.

Poljska: Šmal (9 odbrana), Jažška, Kučinski, Tkačik, Tomčak 1, Bilecki 4, Sjodmijak, Jurecki 1, Jurašik 3, Višomirski (3 odbrane), Grabarčik, Tlučioski 10, Jurkijevič 1, Lijevski 4, Rosinski 2, Zaremba 1.