Japan prvi finalista Azijskog kupa

BEOGRAD, 25. januara 2011. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Japana plasirala se u finale Azijskog kupa u Kataru, pošto je posle penala savladala Južnu Koreju sa 3:0.

Posle regularnog toka bilo je 1:1, dok je rezultat posle produžetaka bio 2:2.

Južna Koreja je povela golom Sung Kija u 23. minutu iz penala, a 13 minuta kasnije Japanci su izjednačili preko Rijučija Maeda.

Do potpunog preokreta selekcija Japana došla je u sedmom minutu prvog produžetka pogotkom Hadžimea Hosoge, ali je u poslednjim trenucim a drugog produžetka izjednačio Džae-Von Hvang.

Ispostavilo se da je on tako samo odložio poraz svoje ekipe, čiji fudbaleri su promašili prve tri serije penala. Strelac pobednosnog gola za Japan sa "bele tačke" bio je Jasujuki Kono.

Protivnik selekcije Japana u finalu Azijskog kupa biće pobednik drugog polufinala Uzbekistan-Australija.