Srbija porazom završila učešće na SP

BEOGRAD, 27. januara 2011. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije  je u Kristijanstadu posle produžetaka izgubila od Norveške sa 31:32 (29:29, 16:14) i učešće na Svetskom prvenstvu u Švedskoj završila na 10. mestu.

Srbija je borbu za deveto mesto izgubila iako je vodila većim tokom meča, tri minuta pre kraja regularnog toka sa dva gola razlike - 28:26.

Usledio je tada pad u igri, pa su Norvežani 20 sekundi pre kraja poveli sa 29:28 pogotkom Ejnara Sanda Korena.

Produžetak Srbiji doneo je gol Ivana Stankovića pet sekundi pre kraja regularnog toka.

Norveška je postigla prvi gol u nastavku meča, ali je Srbija uzvratila sa dva pogotka i u drugi produžetak ušla sa prednošću 31:30.

Napad je, medjutim, potpuno stao u poslednjih pet minuta igre, što je Norveška iskoristila i golovima Kristofera Ramba i Elvinda Tvedtena, koji je sa 11 pogodaka bio najbolji strelac meča, stigla do konačnog trijumfa.

Momir Ilić je sa sedam golova bio najefikasniji u srpskom timu, dok je Stanković bio precizan šest puta.

Rukometaši Srbije u zemlju će se vratiti sutra letom preko Kopenhagena i Minhena. Na aerodrom "Nikola Tesla" sleteće u 16.35.

Dvorana: Arena u Kristijanstadu.

Gledalaca: 1000.

Sudije: Al Marzuki i Al Nuaimi (obojica iz UEA).

Iskljucenja: Srbija 8 minuta, Norveska 2 minuta.

Sedmerci: Srbija 3 (3), Norveska 6 (5).

Srbija: Šešum 4, Vujin 2, Nikčević, Ćurković, Toskić 1, Stanić (16 odbrana), Ilić 7, Bojinović, Marković 1, Marjanac (2 odbrane), Prodanović 3, Stojković 4, Rnić 3, Vilovski, Vučković, Stanković 6.

Norveška: Ege (10 odrbana), Hipe, Mirhol 5, Lund 2, Tvedten 11, Mamelund 1, Erevik (6 odbrana), Rambo 2, Hansen 2, Kjeling 3, Samdahl, Skoglund, Koren 2, Paulsen 4, Tangen.